ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10267056
*
nr 1026 7056
Spegel
+ konsol, 20-tal, björk, höjd: 70 + 115
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:33:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 13:53:31
1
100 kr
17/3 08:34:53
2
300 kr
18/3 18:20:39
3
250 kr
18/3 18:20:39
2
300 kr (Budbetjänt)
18/3 18:22:18
3
350 kr
21/3 18:45:51
4
450 kr
21/3 19:27:46
5
450 kr
21/3 19:27:46
4
450 kr (Budbetjänt)
21/3 19:28:31
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk konsol spegel speglar trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1026 7056
Spegel
+ konsol, 20-tal, björk, höjd: 70 + 115
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 13:53:31 | 1 | 100 kr |
17/3 08:34:53 | 2 | 300 kr |
18/3 18:20:39 | 3 | 250 kr |
18/3 18:20:39 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/3 18:22:18 | 3 | 350 kr |
21/3 18:45:51 | 4 | 450 kr |
21/3 19:27:46 | 5 | 450 kr |
21/3 19:27:46 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
21/3 19:28:31 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk konsol spegel speglar trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03 -
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29